BTCTÜRK Güvenilir mi?

0
3037
BTCTÜRK güvenilir mi
BTCTÜRK güvenilir mi

Sanal paralara olan güvenin halen tartışıldığı şu günlerde doğal olarak sanal para borsalarına olan güvende tartışma konusu olmaya devam ediyor. Ülkemizin ilk sanal para borsaları arasında yer alan BTCTÜRK borsasının güvenilirliği konusunda merak ettiğiniz sorularınızın cevaplarını sizlere buradan açıklamak istiyoruz. Özellikle son zamanlarda yatırımcı sayısı her geçen gün artan sanal paralar ile ilgili olarak Türkiye üzerinden rahatlıkla alışveriş yapma şansınız olan BTCTÜRK sitesinin güvenilir olup olmadığı konusunda aklınıza takılan soruların cevaplarını sizlere buradan açıklamak istiyoruz. BTCTÜRK güvenilir mi?

BTCTÜRK güvenilir mi?

Türk lirası ile işlem yapan borsalar arasında yer alan BTCTÜRK’ün özellikle geçtiğimiz zamanlarda kısa süreli bir şekilde kapanma yaşaması yatırımcıların aklında ciddi soruların oluşmasına neden oldu. Bu yüzden de BTCTÜRK güvenilir mi? ile ilgili olarak birçok soru gelmeye başladı. 2013 yılında sanal paralar ile ilgili olarak hizmet vermeye başlayan sanal para borsası BTCTÜRK’ün 2017 yılının Ağustos ayı içerisinde alım ve satımlar üzerinde kısa süreli bir şekilde işlem durdurmasına gitmesi ciddi endişelerin ortaya çıkmasına neden olmuştu. Ancak kısa süre sonra yeniden yaptırım yapılmasına izin veren BTCTÜRK bu konuda üstünde dolaşan kara bulutların kısa süre içerisinde dağılmasını sağlamıştı.

Birçok müşterinin Bitcoin, Ethereum ve Ripple alarak yatırım yaptığı Türk borsası olan BTCTÜRK’ün özellikle bankalar ile yapılan anlaşmalardan dolayı bir sıkıntı yaşadığını açıklaması hacklendi iddialarının bir anda ortadan kalkmasına neden oldu.

Özellikle yatırımcıların güvenini kazanmak adına kullanıcılarına geçtiğimiz günlerde bir mail atarak sanal para borsalarına yeniden döndüğünü açıklayan BTCTÜRK’ün güvenilir bir borsa olduğunu belirtmek istiyoruz. Yaşadığı olumsuzluklara rağmen son derece sağlam adımlar ile yeniden yatırımcılarının karşısına çıkan BTCTÜRK, özellikle alt yapısını tamamen Türkiye üzerinden sağlayacak olmasını açıklanmasından hemen sonra BDK lisansı bulunan Papara ile de anlaşma yaparak müşterilerine güven vermeye devam ediyor. Parasal işlemlerde sıkıntı olmaması adına lisanslı bir yatırım aracı olan Papara ile yoluna devam eden BTCTÜRK’ün güvenilir bir site olduğunu sizlere buradan açıklamak istiyoruz.

CEVAP VER