Kredi notunu hızlı yükseltme

0
1069
Kredi notu yükseltme yolları
Kredi notu yükseltme yolları

Kredi notu düşük olan müşterilerin en çok merak ettiği konuların başında Kredi notunu hızlı yükseltme gelmektedir. Bu makalemizde sizlere Kredi notunu hızlı yükseltme yöntemleri hakkında bilgileri buradan açıklamak istiyoruz.

Kredi notu nedir?

Öncelikli olarak kredi notu konusunda bilgisi olmayan ziyaretçilerimiz için bu alanda bilgiler sunmak istiyoruz. En kısa yoldan açıklamak gerekirse, bankaların müşterilerine kredi kartı vermesinde veya kredi kullandırması sırasında müşterileri hakkında bilgi sahibi olmasına yarayan bir not olarak açıklamak en net açıklama olacaktır. Çünkü bankacılık işlemlerinde bankaların müşterilerini tamamen ticari bir araç olarak görmesi ve verdiği kredilerin ve kredi kartı borçlarının geri ödenmesi konusunda sıkıntı yaşaması için kredi notu sistemi üzerinden müşterileri hakkında detaylara bakarak ona göre hizmet sunmaktadır. Kredi notunu riskli gördüğü müşterilerine kredi kartı kullandırma veya kredi kullandırma konusunda olumsuz cevap vermesinin nedeninin tamamen kredi notu olduğunu belirtmek istiyoruz.

Kredi notunu hızlı yükseltme 2018

2018 yılı içerisinde başvuruda bulunduğunuz kredi kartlarının veya kredilerin bankalar tarafından olumsuz bir şekilde sonuçlandığını gördüğünüz zaman mutlaka kredi notunuzda ciddi bir sıkıntı bulunmaktadır. Bu yüzden de kredi notunuzu yükseltmenin önemli ipuçlarından yola çıkarak sizlerde arzu etmiş olduğunuz krediyi veya kredi kartını alma şansını yakalamış olursunuz. Bu yüzden kredi notunu yükseltmek için en hızlı yöntemlerden birisi bankalara olan borçlarınızı en kısa sürede kapatmak olacaktır. Şimdi diyebilirsiniz, banka kredi vermiyor ki, borcumu kapatayım. O zaman düşük kredi notuna yüksek faizle kredi veren bankaların hangileri olduğu konusunda iyi bir araştırma yaparak kredi çekebilirsiniz. Yine de kredi alma şansınız yoksa, bu sefer yapmanız gereken üstünüze bulunan taşınmazlarınızı, araba, ev veya arsa gibi taşınmazlarını kredi çekim işlemleri sırasında bankaya ipotek göstererek kredi çekerek bütün borçlarınızı kapatma şansını bulabilirsiniz. Bunun için bankalar ile görüşme yaparak bu konuda en net bilgiyi alma şansınız bulunmaktadır.

Borçlarınızın kapatılması sırasında çekeceğiniz kredi için mutlaka ödeme konusunda bütçenizi zorlamayacak olan vade sayılarını ve tutarlarını seçmenizi öneriyoruz. Aksi durumda yine bankalara borç yaparak kredi sicil notunuzun yeniden düşmesini sağlayabilirsiniz. Bankalara olan borçlarınızın tamamen kapatılması durumunda bankaların kredi notunuz üzerinde yapacağı etkinin oranı %35 olarak dikkat çekmektedir. Son derece hızlı bir şekilde kredi notunuzu yükseltecek olan bu hamle en Kredi notunu hızlı yükseltme yöntemleri arasında ilk sırada gelmektedir.

Kredi kartı borçlarınızı kapatın

Bankaların sizlere vermiş olduğu kredi kartı borçlarınızı da en kısa süre içerisinde kapatmak için kredi kartı yapılandırma kredisi veya çekmiş olduğunuz kredi için kredi kartınız için bir miktar ayırma işlemi yapınız. Bu durum karşısında sizlerde kredi notunuzun hızlı bir şekilde yükselmesini sağlamış olacaksınız.

Olumsuz kredilere yeniden başvuru yapmayın

Kredi başvurusunda bulunduğunuz ve banka sizlere olumsuz bir cevap vermiş ise yeniden başvuruda sakın bulunmayınız. Her olumsuz aldığınız cevabının sizlerin kredi notunun düşmesinde oldukça etkili olacağını unutmayınız. Bu yüzden de bu dediklerimize mutlaka dikkat ederek sizlerde kısa süre içerisinde kredi notunuzun yükselmesini sağlama şansını bulmuş olabilirsiniz.

CEVAP VER