Polonya sanal para çıkartıyor PLN (dPLN) coin

0
1302
PLN (dPLN) coin
PLN (dPLN) coin

Devletlerin artık sanal para çıkartma konusunda attığı adımlar gündeme gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Venezulla’dan sonra Rusya’nın da kendi bünyesinde geçerli olacak olan yeni sanal para çıkartma haberinden sonra Polonya’da kendi sanal paralarını üreteceğini açıkladı. Uzun zamandır sanal paralar üzerinde araştırma yapan Polonya Maliye Bakanlığı’nın artık gerekli çalışmalar için izin verdiği ve kendi para birimi olan PLN (dPLN) coin çıkartmak için bütün hazırlıkları tamamladığı açıklandı.

PLN (dPLN) coin Polonya’nın resmi parası olacak

Polonya’nın sanal para çıkartmanın yanı sıra bu alanda yeni bir bakanlık daha kurarak bu alanda Dijitalleşme Bakanlığı diye ayrı bir bakanlık oluşturması da gündeme geldi. Bu durum karşısında çalışmalarına devam eden ve çıkartacağı yeni sanal parasına PLN (dPLN) coin ismi verecek olan Polonya bakalım bu alanda istediği başarıyı yakalama başarısı gösterebilecek mi?

PLN (dPLN) coin
PLN (dPLN) coin

Blockchain teknolojisine bağlı olarak üretilecek olan bu PLN (dPLN) coin ile birlikte artık Polonya hükümeti arasında geçerli olmak kaydıyla ödemeler yapılması beklenmektedir.

Polonya’nın yaptığı bu atılımdan sonra yakın zamanda birçok Avrupa ülkesinin de kendi sanal parasını çıkartmak için çalışmalara başlayacağı ve bu durum karşısında kendi sanal paralarını çıkartmaları beklenmektedir. PLN (dPLN) coin çıktıktan sonra sanal para borsaları üzerinden rahatlıkla alınacak mı? Bu sorunun cevabını ilerleyen günlerde göreceğiz.

CEVAP VER