Brezilya sanal paralara yasaklama getirdi

0
1265
Brezilya sanal para
Brezilya sanal para

Dünya’nın son yıllarda en çok merak ettiği sanal paralar hakkında Brezilya hükümetinin geçtiğimiz günlerde yasaklama getirmesi sanal paralar hakkında nasıl bir yol izleneceğinin ortaya çıkmasına neden oldu.

Brezilya sanal paralara dur dedi!

Brezilya hükümetinin sanal paralar üzerinde uzun zamandır çalışmalar yaptığı ve bu konuda ortaya çıkan boşlukları doldurmak adına yeni düzenlemeler getireceği tahmin ediliyor. Ülke üzerinde şu an için sanal para alımları konusunda borsadan yapılan açıklama alım ve satımların Brezilya’da yasaklanması sanal para borsalarında nasıl bir etki yaratacak merak ediliyor.

Sanal Para (Dijital para) Satılan Borsalar
Sanal Para (Dijital para) Satılan Borsalar

Brezilya Borsasının geçtiğimiz Cuma gününde yaptığı açıklamadan sonra sanal paraları bulunan kişilerin bundan sonra yabancı borsalar üzerinden yatırımlarına devam etmesi tahmin ediliyor. Ancak Brezilya hükümetinin bu konuda aldığı kararın geçici olacak şekilde devam edeceği tahmin edilmektedir.

Brezilya sanal para
Brezilya sanal para

Brezilya borsasını bu yönde aldığı karara etkinin ülkede sanal paralar üzerinde herhangi bir düzenleme olmaması dikkat çekiyor. Özellikle ülkelerin şu an için sanal paralar üzerinden vergi alamaması sanal paralar üzerinde bu kadar şiddetli durulmasına neden olmaktadır.

CEVAP VER